První turné, Mike Watt, Eddie Vedder a Hovercraft


V roce 1995, když vznikli, vyrazili Foo Fighters na první turné s punk-rockovým baskytarisou a zpěvákem Mikem Wattem. Watt nabídl Davu Grohlovi, jestli by s ním nejel na turné. Grohl nabídku přijal s tím, že jeho kapela Foo Fighters bude Wattovi dělat předkapelu.
Stejnou věc udělal i zpěvák Pearl Jam Eddie Vedder, který se k Wattovi připojil na turné se svojí další kapelou Hovercraft. Turné většinou probíhalo tak, že se na pódiu střídaly různé sestavy hudebníků, a pro každou píseň byla zcela jiná sestava.
The Color and the Shape a odchod Williama Goldsmithe

V roce 1997 se Foo Fighters rozhodli nahrát druhé album. Některé písničky vznikly běhěm prvního turné, jiné skupina dosložila později. Původnímu bubeníkovi kapely Williamu Goldsmithovi vadil fakt, že pro kteroukoliv píseň, na které kapela pracovala, Dave Grohl složil bicí v podstatě automaticky. Kapela nejdříve nahrávala ve studiu ve Woodinville ve Washington.
Později se přesunula do studia v Los Angeles, avšak bez bubeníka Goldsmithe. Dave Grohl spustil proces přehrávání celého alba, kdy sám nahrával všechny bicí party. Když se o tom Goldsmith dozvěděl od Natea Mendela, rozhodl se, že kapelu opustí, i když jej Dave Grohl žádal, aby zůstal a vyjel s Foo Fighters na turné.
Nástup Taylora Hawkinse, Odchod Pata Smeara a Franz Stahl

Když v roce 1997 odešel William Goldsmith od Foo Fighters, kapela potřebovala nového bubeníka. Dave Grohl zavolal Tayloru Hawkinsovi, který v té době vystupoval s Alanis Morissette, a zeptal se jej, jestli by mu nedoporučil nejakého dobrého bubeníka pr jeho kapelu. Ke Grohlově překvapení se Hawkins sám nabídl, že se k Foo Fighters přidá jako bubeník. Grohl se Hawkinse otázal, zda si je vědom toho, že Alanis Morissette je populárnější než Foo Fighters. Hawkins mu na to odpověděl, že by ale raději hrál v rockové kapele.
Foo Fighters tedy měli problém s bubeníkem vyřešený. Přišel avšak jiný problém. Pat Smear, kytarista Foo Fighters, v den první Hawkinsovy zkoušky oznámil kapele, že chce odejít. Dave Grohl Smeara přemlouval, ale marně. Smear nicméně s kapelou zůstal dalších šest měsíců, dokud jej nenahradil Franz Stahl z Grohlovy bývalé kapely Scream. Franz Stahl hrál s Foo Fighters až do roku 1999, kdy kapela začala skládat materiál pro nové album. Jelikož ostatní členové cítíili, že Stahl není schopen zapadnout do komplexu skupiny, oznámili mu, ač neradi, že je z kapely vyhozen.
Foo Fighters jako trojice a konkurz na nového kytaristu

Poté co propustili Franze Stahla, byli Foo Fighters opět bez kytaristy. Dave Grohl, Nate Mendel a Taylor Hawkins se rozhodli, že další album nahrají jako trojice. Společně odjeli do Virginie a tam ve třech nahráli nové album. S produkcí jim pomáhal jejich kamarád producent Adam Casper. Za album There Is Nothing Left To Lose obdrželi Foo Fighters několik ocenění Grammy.
Po vydání alba už Foo Fighters potřebovali vyjet na turné. Taylor Hawkins navrhoval, aby skupina zůstala trojicí. Dave Grohl však cítil, že potřebují druhého kytaristu. Proto otevřeli konkurz. Tohoto konkurzu se zúčastnil Chris Shiflett a stal se kytaristou Foo Fighters a vyjel s nimi na turné.
Arény, Hawkinsovo předávkování a Grohl u QOTSA

V roce 1999 vyjeli Foo Fighters na turné s Red Hot Chilli Peppers. Poprvé od svého vzniku začali koncertovat v arénách. Vzhledem ke streotypnímu chrakteru toho turné, vedli v té době trochu bohémský život, aby si koncertování zpestřili. V této době přišel Taylor Hawkins do styku s tvrdými drogami. Když byli Foo Fighters v Londýně, dostali zprávu, že Hawkinse odvezli do nemocnice, poté co se předávkoval heroinem.
Hawkins byl několik měsíců v kómatu. Když se probral, tak asi po dvou měsících se Foo Fighters pustili do nahrávání nového alba. Když ale album nahráli, tak s ním nebyli spokojeni. Pozastavili tedy vydání alba a Dave Grohl se rozhodl nahrát album s Queens of the Stone Age a vyjel s nimi na turné.
One by One a vzestup Foo Fighters

Během turné Davea Grohla s QOTSA měli Foo Fighters vystupovat na festivalu Coachella. Při zkoušce na tento koncert se kapela pohádala a uvažovala o rozchodu. Po koncertu na Coachella, který se jim velmi povedl, rozhodli se Foo Fighters znovu začít nahrávat chystané album One by One. Album nahráli během dvou týdnů a výsledek byl velmi dobrý. Foo Fighters začali stoupat v hudebních žebříčcích a začali se víc než kdy jindy dostávat do povědomí rockové hudební scény.
Studio 606, dvojalbum a Skin and Bones


Po turné k One by One Dave Grohl nahrál několik demoverzí akustických písniček. Nejprve to považoval za projekt mimo Foo Fighters, ale později ho napadlo, že by z něj mohl být materiál pro Foo Fighters. V době kdy Foo Fighters začali připravovat materiál pro nové album, našel Dave Grohl v Los Angeles, kde žije, opuštěné skladiště a rozhodl se jej přebudovat s úmyslem, že se z něj stane nahrávací studio Foo Fighters.
Studio s názvem 606 vlastněné Foo Fighters se tedy začalo přestavovat a v průběhu úprav v něm Foo Fighters skládali nové písně a pak v něm nahráli dvojalbum s rockovou a akustickou částí. Ke vzniklé desce In Your Honor vyjeli Foo Figters na dvě turné. První bylo klasické rockové turné a druhé bylo akustické turné, při kterém Foo Fighters vystupovali v divadlech. Záznam z jednoho z těchto akustických koncertů vyšel na CD a DVD pod názvem Skin and Bones.
Echoes, Silence, Patience and Grace, Wembley a Greatest Hits


Během akustického turné turné k In Your Honor, navštívil jeden koncert Foo Fighters producent Clive Davis. Když se s ním Dave Grohl setkal, tak mu řekl, že je rád, že mají fanoušky, kterým se líbí rocková show, a fanoušky, kterým se líbí ta akustická. Clive Davis poradil Grohlovi, že by mohl obě věci zkombinovat. Toto bylo Grohlovi insipirací pro vytváření dalšího alba Foo Fighters. Album Echoes, Silence, Patience and Grace tedy kombinuje rockové písně s akustickými.
V roce 2008 Foo Fighters vystupovali na slavném stadionu Wembley. Jako hosti tam s nimi vystoupili Jimmy Page a John Paul Jones z Led Zeppelin. Záznam tohoto koncertu vyšel na DVD. V roce 2009 Foo Fighters vydali výběr Greatest Hits, který obsahuje 13 písniček a dvě nové písničky Wheels a Word Forward.
Návrat Pata Smeara, Grohlova garáž, Wasting Light a Back and Forth

V roce 2010 se k Foo Fighters vrátil Pat Smear jako plnohodnotný člen. Foo Fighters začali připravovat nové album a Dave Grohl přišel s nápadem, že nové album Wasting Light budou nahrávat na analogová zařízení a v Grohlově garáži. Producentem alba se stal Butch Vig, který produkoval slavné album Nevermind od Nirvany.
Na albu hostovali Krist Novoselic z Nirvany a Bob Mould z Hüsker Dü a Sugar. Běhěm nahrávání alba natáčeli Foo Fighters dokument, který zachycuje Grohlovu minulost s Nirvanou a historii jeho kapely Foo Fighters. Na dokumentu se objevili všichni bývalí členové Foo Fighters a Butch Vig. Dokument nese název Back and Forth.
Sound City, pauza a Sonic Highways

V roce 2013 zakoupil Dave Grohl analogovou nahrávací konzoli od legendárního studia Sound City, ve kterém nahrávala i Nirvana svoje album Nevermind. Grohl se rozhodl, že o studiu natočí dokument, ve kterém bude vyzpovídat všechny známé hudebníky, kteří v něm nahrávali. Také vytvořil album písniček, které potom nahrál s některými z těchto hudebníků. V rozmezí od konce turné k Wasting Light a vzniku dalšího alba se členové Foo Fighters věnovali svým vlastním projektům a Dave Grohl vyjel na turné podporující dokument Sound City.
V roce 2014 se kapela znovu sešla, aby začala nahrávat nové album. Album Sonic Highways Foo Fighters nahráli v osmi různých studiích v Americe a natočili seriál, který zachycuje jeho nahrávání a historii každého z měst prostřednictvím rozhovorů se slavnými hudebníky.